The Great Wild Life

Tırhandil Cup Sona Erdi

Bodrum’da 2019’un sonunda başlayan ve Covid 19 salgını nedeniyle ertelenen Tırhandil Cup, yarış sezonunu sonlandırdı.

Bodrum’da 2019’un sonunda başlayan ve Covid 19 salgını nedeniyle ertelenen Tırhandil Cup,  yarış sezonunu sonlandırdı. Organizasyon Komitesi, 1-2 Şubat tarihlerinde yapılan 4. Ayak yarışlarının sonunda ortaya çıkan tabloya göre derece sıralaması ilan etti. Ödül dağıtımının nasıl ve ne şekilde yapılacağı ise önümüzdeki günlerde açıklanacak.Toplam 6 ayak üzerinden planlanan, ancak 1-2 Şubat 2020’de yapılan 4. Ayak yarışlarından sonra “zorunlu tatile” giren Tırhandil Cup’ta, Organizasyon Teknik Komitesi kararını açıkladı ve 2020 yarış sezonunu kapattıklarını ilan etti.

Bu karar, TYF’nin Sabit Salma sınıflarındaki yarışların 15 Ağustos’tan itibaren başlatılacağı haberinden bir gün önce alınmasına rağmen, gelişme sonuç üzerinde etkili olmadı ve Tırhandil Cup 2019-2020 sezonu kapandı.


Tırhandil Cup Teknik Komitesi, açıklaması şöyle: 

Sevgili tırhandilciler, tırhandilseverler,

Pandeminin başlamasıyla tamamlayamadığımız 2019-2020 Tırhandil Cup sezonunda TYF'nin beklememizi istediği 15 Temmuz tarihine geldik.

Bugün, yarın TYF'den yarışabilmemize yönelik olumlu bir haber gelse dahi, bu garip yaz sezonunda küçük filomuzu bir araya getirip tamamlamak kolay gözükmüyor.

Hal böyle olunca, toplam 11 yarışla, az rüzgar ve bol kahkahalarla bitirdiğimiz yarış sezonunu, 4. Ayak sonunda olduğu şekliyle sonuçlandırmaya karar verdik.


Pandemi sebebiyle, bir araya gelebileceğimiz herhangi bir kupa töreni etkinliği yapamamaktayız. Bu duruma teknolojiyi destek alarak çözüm arıyoruz. En kısa zamanda konuyla ilgili sizlere geri döneceğiz. Pandeminin en kısa zamanda geçmesi dileğiyle, yeni bir Tırhandil Cup'ta buluşmak üzere sağlıcakla kalın.”


Normal koşullar altında, bu yıl 4’üncüsü düzenlenen Tırhandil Cup’ta trofe mücadelesi, 18-19 Nisan’da yapılacak 6. Ayak ile sona erecekti.

Tırhandil Cup 2019-2020 Kış Trofesi’nde gerçekleşen 11 yarışın ardından derece sıralaması:

 

Benzer Yazılar