The Great Wild Life

Rekorluk Teke

Azerbaycan başta olmak üzere Asya genelinde çok sayıda rekorluk trofe avlatan Serkan Mert, ülkemizde de Yılın Av Rehberlik Ödülü’nün sahibi olmaya layık görüldü.

Azerbaycan başta olmak üzere Asya genelinde çok sayıda rekorluk trofe avlatan Serkan Mert, ülkemizde de Yılın Av Rehberlik Ödülü’nün sahibi olmaya layık görüldü. Antalya’da gerçekleştirdiği rekorluk teke avı ile adından söz ettiren rehber, mesleğine olan sevgisini av tutkusuna bağlıyor.

Antalya doğumlu Serkan Mert 20 yılı aşkın bir süredir, bir av turizmi firmasında av rehberi olarak görev yapıyor. 15 Asya ülkesinde profesyonel rehberlik yapan Mert de aslında bir avcı. Av rehberliğini zevk ve heyecanla yaptığını vurgulayan Serkan Mert, mesleğe olan sevgisini av tutkusuna bağlıyor.

Türkiye’nin teke avı rekorunu kıran Serkan Mert, avı nasıl gerçekleştirdiğini, neler yaşadığını ve bu işin zorluklarını bizlerle paylaşıyor.

Üç günlük takip

Antalya Finike bölgesinde yaban keçisi avına çıkan Serkan Mert, bu esnada, avlanıldığı takdirde Türkiye rekorunun kırabileceğini düşündüğü bir teke görüyor. Gördüğü tekeyi üç gün boyunca izleyen Mert, bu süreçte firması aracılığıyla gerekli av izinlerini de alıyor ve av grubuna, aynı şirkette görev yapan birkaç kişi daha katılıyor.