The Great Wild Life

Arms & Hunting Moskova

Dünyanın önde gelen silah ve avcılık fuarı Arms & Hunting Moskova’ya katılarak ülkemizi temsil eden Erhan Şener, fuara dair izlenimlerini bizler için kaleme aldı.

Dünyanın önde gelen silah ve avcılık fuarı Arms & Hunting Moskova’ya katılarak ülkemizi temsil eden Erhan Şener, fuara dair izlenimlerini bizler için kaleme aldı.

Rusya’nın Moskova kentinde, 12-15 Ekim tarihleri arasında düzenlenen Arms & Hunting fuarıyla yaptığımız iş birliği neticesinde, Kızıl Meydan’ın tarihî Gostiny Dvor fuar alanında standımızı açarak, firmamızı gerek katılımcılara gerekse ziyaretçilere tanıtma fırsatı yakaladık. Rusya fuarına ait notlarımızı The Great WildLife Dergisi okuyucularıyla paylaşmaktan büyük mutluluk duyarız

Estetik ama yetersiz fuar alanı

Fuara ait göze çarpan ilk detay, oldukça merkezî ve 19. yüzyıl Rusyası’ndan esintiler taşıyan görkemli binasıyla Gostiny Dvor fuar alanıydı. Kızıl Meydan’ın hemen yanında bulunan alan, geçmişte kapalı pazar işlevi gördükten sonra fuar için yeniden dizayn edilmiş. Özellikle fuarın kalabalık olduğu cumartesi gününde, gerek Rus polisinin güvenlik kontrolünü çok sıkı tutması gerekse giriş ve çıkışların böylesi bir kalabalığa göre bir düzene sokulmamış olması sebebiyle yağmurlu ve soğuk Rus kışında birçok kişi dışarıda kaldı. Alanın küçüklüğü de fuarın büyümesi karşısında büyük bir engel teşkil ederek, katılım ücretlerinin çok yüksek seviyelere ulaşmasına neden oldu.Uluslararası bir fuar olmak

Rusya’daki fuarın uluslararası katılımcılarını, geçtiğimiz yıllara oranla kaybettiği muhakkak. Fakat Rus avcısını hedefleyerek fuara gelen safari firmaları, bu açığı bir nebze olsa da gidermiş görünüyordu.

Rus bıçakları

Av tüfeği konusunda zayıf kalan fuar, bıçak üreticileriyle öne çıktı. Fuarın bıçak üreticilerine ayırdığı koridor stant dizaynı olarak fuarın en gösterişsiz yeri olmakla birlikte ürünlerin çeşitliliği ve kalite konusunda fuarın bence en iyi sayılabilecek yönlerindendi.

Rus avcısının fuara ilgisi

Fuarın bir başka dikkate değer yanı ise Rus avcısının fuara olan ilgisiydi. İstanbul Prohunt’ta olduğu gibi Rus avcısı fuarına gerçekten sahip çıkıyor. Ülkenin yüzölçümü ve şehirlerarası uzaklığının yanı sıra Moskova şehrinin pahalılığı bu konuda ziyaretçileri kısıtlarken, fuarın ziyaret rakamlarını da düşürmüş.

Yaptığımız iş birliğinin hem İstanbul hem de Moskova’daki fuara fayda getirmesini ve iki ülke arasındaki ilişkilerin onarılmasında bir nebze de olsa katkı sağlamasını umuyoruz.

10-13 Mayıs’ta İstanbul Fuar Merkezi’nde 7’ncisi gerçekleştirilecek olan İstanbul Prohunt Uluslararası Av, Silah ve Doğa Sporları Fuarı’nda buluşmak üzere…

Benzer Yazılar