The Great Wild Life

15. ULUSLARARASI MARMARİS KADIN VE SANAT FESTİVALİ

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali ,Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi açılış kokteyli saat 18.00 de seçkin bir sanatsever katılımıyla gerçekleşti.

HABER VE FOTOĞRAFLARI ÇEKEN: ESMERİ ALEV EKEBAŞ

15. ULUSLARARASI MARMARİS KADIN VE SANAT FESTİVALİ

SANAT ENGEL TANIMAZ

YAŞAMA SANATLA KANAT TAKAN KADINLAR FESTİVALİ

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali ,Marmaris Belediyesi Kültür ve Sanat Evi açılış kokteyli saat 18.00 de seçkin bir sanatsever katılımıyla gerçekleşti.Sanat engel tanımaz, her şeye rağmen sanat engel tanımadı.Yaşama sanatla kanat takan kadınlar festivali başladı..

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali kapsamında düzenlenen “Kadın İçinde Kadın” Karma Güzel Sanatlar Sergisi Tarih: 13 – 22 Mart 2020 ben de (Esmeri Alev Ekebaş) üç fotoğrafımla yer aldım. Sayın sanatçı ve Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Ankara Sonat, Sayın Umur Özlüer (Kalimerhaba Derneği Bşk. Yrd. ), Marmaris Engelli ve Aileleri Birliği Derneği Başkanı Tulgay Hasar tarafından Engel Tanımayan Objektif” ödülü bana (Esmeri Alev Ekebaş) verildi. Festivalin ayrıca özel bir armağanı olan objektifini de Şair Yazar Çetin Korkut’un elinden aldım.


15 yıldır yerel ve genel yönetimler desteği, tamamen sanatçıların ve sanatseverlerin “Sanat Engel Tanımaz” sloganının gücü ile sürdürülen, her yıl Mart Ayı içerisinde gerçekleştirilen onlarca etkinlikten oluşan, özgün ve özgür bir “Sanat Şöleni” olan Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivalini her yıl, hiç aksatmadan gerçekleştirilmiştir. Yüzlerce sanatçı konuk edilen,, onların eserlerini binlerce sanatsevere izleten. Festival bu yıl dünya’yı tehdit eden bu salgının etkisine rağmen, muhteşem bir açılış konuşması ile başladı.

15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali etkinlikleri Kalimerhaba Derneği Başkanı Selma Sonat’ın açılış konuşması ile başladı; -Değerli konuklar, kıymetli sanatseverler ve sanatçı dostlarımız 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali açılış törenine hoş geldiniz, onur verdiniz “Sanat Engel Tanımaz” bu festivalin ana sloganı. Bugün burada olan güzel yürekli insanlar bu slogana inançlı oldukları için bir araya geldiler. Onları yürekten alkışlıyoruz. Bu yıl, 15. Uluslararası Marmaris Kadın ve Sanat Festivali; bünyesinde 2. Uluslararası Marmaris Şiir Festivali etkinliklerini de gerçekleştirerek, Festival İçinde Festival imajı ile edebiyat ve güzel sanatlardan oluşan bir sanat şöleni sunacaktır. Mart Ayı içerisinde 13 Mart 2020 Cuma günü yani bugün “Kadın İçinde Kadın” Karma Güzel Sanatlar – El Sanatları Sergisi ve Yazarlar İmza Günü ile açılacak festivale birçok sanat kuruluşu ve sanata duyarlı kurum katkı koymaktadır. 27 Mart tarihine kadar devam edecek olan sergi içerisinde çeşitli başlıklar altında onlarca aktivite bulunmaktadır. 15 yıldır sanatçı ve sanatseverlerin omuzladığı festivalimiz, bu yıl ülkeden ve dünyadan 150 Ressam, Şair, Yazar, Müzisyen ve Tiyatro sanatçısının katılımı ile gerçekleşecektir.